Strona główna

W dniu 22 maja br. na scenie operowej w Centrum Spotkania Kultur odbyło się widowisko poetycko-muzyczne zatytułowane „Wypłyń na głębię", które miało na celu uczcić rocznicę urodzin Jana Pawła II. W spektaklu brało udział 400 artystów, wśród których nie zabrakło też naszej młodzieży. W rolę Sybiraków wcielili się uczniowie klas:

Ib: Maciej Dobrowolski, Krystian Grabowski, Wiktor Lee, Bartłomiej Oszczędłowski, Antoni Piech, Damian Wacławek, Jan Woch, Bartosz Żeleźniak

 Id: Zuzanna Olszówka, Błażej Wilkoławski, Karol Kasperek

IIb: Patrycja Filipczak, Weronika Koszałka, Klaudia Kondraciuk, Aleksandra Kubicka, Katarzyna Szumowska, Marcelina Tyburek, Julia Urbańska, Aleksandra Korniluk, Jan Mazurek, Wojciech Mazurek, Kamil Poleszak, Jakub Tobała, Michał Widło, Patryk Ciesielczuk, Tadeusz Kania

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie

Opiekundr Ewa Połczyńska-Chmielnicka

dodany przez: PO
19:06 22.05.2018

Osoby zainteresowane programem DSD II (Deutsches Sprachdiplom) proszone są o pobranie w sekretariacie szkoły deklaracji przystąpienia do programu, podpisanie jej i złożenie razem z dokumentacją rekrutacyjną.

dodany przez: m p
00:02 22.05.2018

Przypominamy, że termin składania formularza zgłoszeniowego do klasy z maturą międzynarodową mija

18 maja 2018 roku. 

dodany przez: m p
14:38 17.05.2018

Uczniowie i tegoroczni absolwenci którzy spełniają kryteria podane w programie opisanym na stronie:

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/dla-ucznia/program-wspierania-na-terenie-lublina-edukacji-uzdolnionych-dzieci-i-mlodziezy/

proszeni są o wypełnienie na komputerze oświadczenia o koncie bankowym, wydrukowanie i podpisanie oraz dostarczenie oświadczenia i innych potrzebnych dokumentów do sekretariatu szkoły, do dnia 18 maja 2018.

Jako uzupełnienie ogłoszenia podajemy treść uchwały.

 

dodany przez: m p
14:31 17.05.2018

Zapraszamy do udziału w konkursie Spelling Bee. Oto zestaw słów, a szczegóły konkursu wkrótce na plakatach i ogłoszeniach.

dodany przez: m p
20:58 10.05.2018

Po raz drugi nasza Szkoła uzyskała tytuł Najlepszej Szkoły w VI Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Wynika to z faktu, iż w zmaganiach etapu centralnego olimpiady mieliśmy czterech uczestników. Tytuł Laureata wywalczył Rafał Dziak z III C, tytuły finalistów : Wiktor Zieliński, Paweł  Pelc i Maksymilian Kulicki – wszyscy z III D.

Małgorzata Mańkowska.

dodany przez: m p
07:56 10.05.2018

Informujemy, że uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w pierwszych Mistrzostwach Polski debat prowadzonych w języku angielskim.

dodany przez: m p
07:49 10.05.2018

Nowy plan obowiązuje od 7 maja 2018 roku z przydziałem sal uwzględniającym trwające egzaminy maturalne.

dodany przez: m p
12:55 04.05.2018

Z przyjemnością informujemy, że w II Edycji Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, 26 kwiecień 2018r. Wiktor Zieliński z klasy III D, pracując w zespole wraz z trzema uczniami z innych szkół w Polsce, uzyskał tytuł laureata zajmując I miejsce. Zespół w którym uczestniczył Rafał Dziak z III C uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy!

Małgorzata Mańkowska

 

dodany przez: m p
08:42 28.04.2018

     W czwartek 26.04 odbył się Wojewódzki Turniej o Puchar Kuratora Oświaty w szachach. Impreza miała miejsce w Lubartowie. Ekipa ze Staszica zmotywowana sukcesem w Lublinie pojawiła się na rozgrywkach w pełnym składzie. Potwierdziliśmy swoje aspiracje zajmując pierwsze miejsce. Drużyna w składzie Oliwia Kiołbasa, Jakub Tkaczyk, Michał Piasecki, Paweł Pelc, Marek Skiba, Karolina Kuranc pewnie wygrała wyprzedzając pozostałe ekipy o 1,5 punktu. Turniej był bardzo wyrównany dlatego tym bardziej cieszy postawa naszych zawodników. Indywidualnie wśród dziewcząt wygrała Oliwia Kiołbasa. Sprawiła sobie tym samym prezent na osiemnaste urodziny. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w życiu szachowym, naukowym (musi jeszcze napisać maturę) i osobistym. Oliwia została bardzo życzliwie przyjęta w Lubartowie jako mistrzyni świata i Europy. Lokalne media zrobiły z nią wywiad i zamieściły obszerną relację z rozgrywek w Internecie. Wśród chłopców najlepiej z naszej drużyny wypadł Jakub Tkaczyk zajmując trzecie miejsce. Tym samym powtórzył swój sukces z rozgrywek miejskich.

Cała drużyna walczyła twardo i nieustępliwie, dzięki czemu możemy cieszyć się teraz z sukcesu. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.   

 

dodany przez: m p
07:32 27.04.2018
Pokazuj skróty aktualności
Następna strona