Strona główna

Już po raz 9  Szkolny Klub Przedsiębiorczości organizuje NOC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Spotykamy się 17 listopada w piątek o  godz.18.00. Zaczynamy  przygotowania do Olimpiad i nie tylko. Zapraszamy zainteresowanych szeroko pojętą ekonomią. Uczniowie niepełnoletni muszą uzyskać pisemną zgodę rodziców – druki do pobrania  u prof. Mańkowskiej. Wykłady dotyczące haseł przewodnich do Olimpiady Przedsiębiorczości i Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej poprowadzą pracownicy dydaktyczni Katedry Bankowości UMCS - absolwenci naszej szkoły. Szczegółowy scenariusz w załączniku.

dodany przez: m p
16:13 15.11.2017

Z przyjemnością informujemy, że 25 października br. klasy: 1b społeczno – prawnicza, funkcjonująca w naszej szkole na mocy umowy podpisanej o współpracy ILO im. St. Staszica w Lublinie z Uniwersytetem Warszawskim, jak również towarzysząca nam klasa humanistyczna 2b zainaugurowały spotkanie w ramach projektu „Klasa akademicka WPiA UW”.

Młodzież, dzięki opiekunowi klasy z ramienia UW: panu dr Tomaszowi Lasockiemu miała okazję gościć w Sądzie Najwyższym w Warszawie i rozmawiać z panem dr hab. Piotrem Prusinowskim – sędzią  Sądu Najwyższego.

Równie przyjemnym doświadczeniem było zwiedzanie Wydziału Prawa i Administracji oraz uczestnictwo uczniów w mini wykładzie promującym kierunek, a prowadzonym przez dr Tomasza Lasockiego – z-cę Dyrektora Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych oraz pana Pawła Piwowara – pełniącego obowiązek Kierownika Sekcji Informacji, Promocji i Rozwoju.

W listopadzie dr Tomasz Lasocki będzie gościł w naszej szkole, by poprowadzić pierwszy z serii wykładów i warsztatów dotyczących prawa, na które młodzież czeka już z niecierpliwością.

Wychowawcy klas:

E. Połczyńska-Chmielnicka, M. Chodowski

dodany przez: PO
15:22 12.11.2017

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Olimpiady Cyfrowej. Harmonogram i szczegóły na stronie http://olimpiadacyfrowa.pl/. Zainteresowanym przypominamy o konieczności rejestracji do dnia 16 listopada 2017 roku.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są w sali 40.

dodany przez: m p
22:44 07.11.2017

W dniu 9 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami.

  • rodziców uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy na godzinę 17:00 
  • rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na godzinę 18:00 

 

dodany przez: m p
21:50 07.11.2017

W tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym, drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Marek Skiba (2d), Michał Borowski (3d) i Artur Matyjasek (3d), zajęła 29 miejsce rywalizując z dziwiącioma innymi reprezentacjami szkół średnich, wieloma drużynami szkół wyższych i zespołami reprezentującymi sponsorów. Przebieg zawodów można odtworzyć na stronie http://www.amppz.ii.uni.wroc.pl/ranking.html.

Gratulujemy i dziekujemy!

 

dodany przez: m p
00:38 06.11.2017

Organizator Przeglądu Muzyki Różnej "STAŚ" informuje, że tegoroczna edycja Przeglądu odbędzie się w terminie późniejszym. Za zaistniałą zmianę przepraszamy.

dodany przez: TK
14:02 27.10.2017

W ramach współpracy z Fundacją DKMS  (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska DKMS) w dniach 10 – 11 października 2017r. została przeprowadzonaw naszej szkole kolejna edycja ogólnopolskiej akcji KOMÓRKOMANIA połączonej z rejestracją potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach tej akcji w auli szkoły odbyło się spotkanie, którego honorowym gościem był

prof. dr hab. n. med.Jerzy Kowalczyk

Kierownik Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie

11 października każdy pełnoletni uczeń mógł  zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Do grona potencjalnych dawców dołączyło 36 uczniów naszej szkoły.

Pamiętajmy, że jako dawca komórek macierzystych dajemy choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć.

Serdecznie dziękujemy za pozytywne przyjęcie akcji.

Nauczyciele biologii i chemii.

Opracowała: Grażyna Konik

 

 

dodany przez: m p
16:51 23.10.2017

   W dniu 16 października zakończył się Spontaniczny Konkurs Informatyczny 2017, w którym uczniowie szkół średnich z całej Polski walczyli o prawo udziału reprezentacji danej szkoły w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Konkurs składał się z trzech rund, każda trwała dwa dni. Organizatorzy przygotowali trzynaście zadań, które nawet dla najlepszych zawodników okazały się zbyt trudne, bo żaden uczestnik nie zdobył pełnej puli punktów (oto tabela z wynikami klasyfikacji indywidualnej).

   Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wystartowali w konkursie i z zaangażowaniem walczyli o jak najlepszy wynik. Oto oni: Marek Skiba, Michał Borowski, Artur Matyjasek, Karol Górski, Piotr Stankiewicz, Jan Kwiatkowski, Jakub Budrewicz, Paweł Sarzyński, Przemysław Rozwałka, Stanisław Gutowski, Damian Opoka, Grzegorz Szumigaj, Rafał Szulc, Wojciech Podmokły, Tomasz Adamczyk, Jan Klimczak, Jakub Michalak, Patrycja Krzyna, Wojciech Kłopotek, Olgierd Sobieraj, Paulina Pecio, Julia Pecio.

 

Dzięki uzyskanym wynikom reprezentanci I LO im. Stanisława Staszica  i w tym roku wezmą udział w AMPPZ, które odbędą się 27 i 28 października we Wrocławiu.

Gratulujemy  i życzymy powodzenia.

 

dodany przez: m p
21:00 19.10.2017

17 października odbyło się otwarcie wystawy "Uczniowie szkół lubelskich w walkach w okresie I wojny światowej oraz wojny polsko - bolszewickiej. Szkoła Staszica." w Muzeum Lubelskim w Lublinie. Oddział Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej.

 

W spotkaniu uczestniczył Pan Dyrektor Stanisław Stoń, Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica -  Zbigniew Smutek, absolwenci szkoły i młodzież klasy 2b. Zebrani mogli obejrzeć zdjęcia, tabla, dokumenty i pamiątki związane z absolwentami szkoły Staszica, legionistami, żołnierzami I wojny światowej i wojny z bolszewikami.     

 

Wystawa czynna będzie do 10 grudnia od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 16.00.

dodany przez: CM
19:58 19.10.2017

Eliminacje szkolne 41. Olimpiady Języka Niemieckiego odbędą się 6 listopada 2017 (poniedziałek) w godz. 10 -11.30 w auli. Zapisy i informacje u p. D. Kacperczyk i p. Z. Wąsik do dnia 27 października. 

Zofia Wąsik

dodany przez: m p
00:36 19.10.2017
Pokazuj skróty aktualności
Następna strona